מאמרים

עיצוב פנים – עם הפנים ללקוח - המשך המאמר

מעצב הפנים בשונה מהאמן, היוצר כמעט ללא תלות ברצונם של אחרים, צריך להתאים את עיצוב החלל הפנימי בעיקר לדרישותיו של הלקוח ולאילוצים הקיימים – למאפייני החלל, להיקף התקציב הקיים, לתכלית העיצוב ולשיקולים אחרים.

עיצוב פנים בחללים ציבוריים

אמנם, לעיצוב הפנים בדירה הפרטית ישנה חשיבות רבה מבחינות שונות, אך פעמים רבות ניתן לבצע את עיצוב הפנים לבד, בהתאם לנטיות אישיות וללא צורך באיש מקצוע מתאים. הרי, השיקולים החשובים באמת בעיצוב דירות פרטיות הם: הטעם האישי, הרגשת השייכות והאינטימיות. לעומת זאת, עיצוב פנים בחללים המיועדים לציבור הרחב הוא הכרחי, ועליו לשרת את המטרות לשמן נבנה החלל וגם להשרות על השוהים בו תחושות של ביטחון ונעימות. לדוגמה, עיצוב פנים של מלונות שונים, ובעיקר מלונות באילת, בהם התחרות על ליבם וכיסם של האורחים היא לעיתים קשה ביותר, הוא לפעמים ההבדל בין הצלחה כלכלית ובין כישלון. מלון המשלב בין עיצוב פנים יוקרתי ובין חללים היוצרים אווירה נינוחה ונעימה, ימשוך אליו יותר אורחים.

מעצב פנים – הכשרה

עיצוב פנים הוא מקצוע חדש יחסית "הנמצא עדיין בחיתוליו". מסיבה זו, יכול היום כמעט כל אדם לקרוא לעצמו מעצב פנים גם אם לא רכש השכלה בתחום או למד רק במסגרת קורס מקוצר. לעומת מעצב הפנים, אדריכל הפנים הוא בוגר תואר ראשון באדריכלות. עם זאת, בשל היעדר פיקוח בתחום, ישנם מעצבי פנים רבים שלא עברו הכשרה מתאימה ומגדרים את עצמם כאדריכלי פנים בניגוד לחוק.

חזרה לחלק ראשון